Mělník, víno a Jarošovci

30. listopad 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Cimbál připravený pro Marcela Commendanta
0:00
/
0:00

Do historického staročeského sídla na soutoku - do Mělníka - má smysl vyjet nejen kvůli vinobraní. Mimořádně dobře se tam díky Jarošovcům daří i folklóru.

Starobylé sídlo Slovanů, rodiště svaté Ludmily i královské věnné město, kam přivezl Karel IV. víno z Burgund a Champagne - to vše je Mělník. V minulých staletích bohaté polabské město, v němž se dařilo nejen vínu a vinařům, ale i pivovarníkům a košíkářům. Lidové tradice Mělníka a okolí už 70 let uchovává soubor Jarošovci. A právě za nimi se do Mělníka vypravila Markéta Ševčíková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...