Medové řezy

Řezy? Tak medové...

Suroviny: 45 dkg hladké mouky, 15 dkg cukru, 5 lžic mléka, 1 vejce, 2 lžíce medu, lžička jedlé sody, 5 dkg másla a na krém - půl litru mléka, jeden a půl balíčku pudinku a 15 dkg cukru a 25 dkg másla nebo hery.

Pracovní postup: Mouku a sodu prosijeme na vál, ostatní suroviny dáme do kastrolu na plotnu, rozehřejeme a spojíme a za tepla vlijeme do mouky a zpracujeme těsto. Upečeme z něj 4 placky, které pak potíráme krémem a skládáme na sebe. Můžeme přelít čokoládovou polevou. Příprava krému - z mléka s cukrem a prášku uvaříme tuhý pudink, necháme vystydnout a utřeme s máslem nebo herou.

DOBROU CHUŤ PŘEJE ČESKÝ ROZHLAS SEVER A AUTORKA RECEPTU MARIE VÝTEČKOVÁ!

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

Karin Lednická, spisovatelka

kostel_2100x1400.jpg

Šikmý kostel 3

Koupit

Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.