Masové kuličky v zelenině

Z mletého nemusí být vždycky jen sekaná…

Suroviny:

500 g mletého vepřového masa

500 g rajčat

3 papriky (2 zelené, 1 červená)

2 cibule

2 vejce

1-2 stroužky česneku

3 lžíce strouhanky

olej

hrnek vývaru

oregano

petrželka

sůl, pepř

Postup:

  1. Na 2 lžicích oleje osmažíme 1 nakrájenou cibuli, přidáme prolisovaný česnek, krátce osmahneme a necháme zchladnout.
  2. Mleté maso smícháme s vejci, strouhankou, sekanou petrželkou a osmahnutou cibulí s česnekem, podle chuti osolíme, opepříme, přidáme oregano.
  3. Na pánvi rozehřejeme 2 lžíce oleje, na něm zpěníme druhou nakrájenou cibuli, pak přidáme nakrájené papriky, osmahneme, zalijeme vývarem, podusíme a nakonec přidáme nakrájená rajčata, osolíme, opepříme a udusíme.
  4. Z masové směsi utvoříme kuličky a na oleji je ze všech stran opečeme do zlatova.
  5. Na talíř dáme zeleninovou směs a do ní posadíme usmažené kuličky.

Dobrou chuť vám přeje Český rozhlas Sever a Marie Vořechovská!

    Mohlo by vás zajímat

    Nejnovější recepty

    Více z pořadu

    E-shop Českého rozhlasu

    Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí

    Karin Lednická, spisovatelka

    kostel_2100x1400.jpg

    Šikmý kostel 3

    Koupit

    Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.