Májové slavnosti v Radonicích u Kadaně
V Radonicích u Kadaně na Chomutovsku se 1. května konaly v pořadí už třetí Radonické májové slavnosti. Zatímco v minulých letech si mohli návštěvníci užít například výstavu zemědělské techniky nebo automobilové a motocyklové veterány, letos se slavnosti více přiblížily přírodě.
„V letošním roce přišla řada na myslivost, lesnictví a rybářství, v dalších letech hodláme vymyslet další, to nebudeme prozrazovat, co máme v plánu,“ vysvětluje Stanislav Raul z občanského sdružení Naše Radonicko, které akci pořádá.
V Radonicích jste mohli vidět například starou i moderní lesnickou techniku, výstavu motorových pil a také to, jak se s nimi dělají sochy ze dřeva. Vedle toho se představilo lesnictví nebo myslivost tak, jak jste je možná neznali.
K vidění byli šermíři, obrazová kronika Radonicka nebo jste se mohli proletět vrtulníkem. I letos navíc vyrážely z Kadaně do Radonic historické vlaky.
Český rozhlas Sever byl u toho – vysílal z Radonic živě! Poslouchejte...
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zednářství je lakmusovým papírkem demokracie, říká historička. Jakou roli hrálo v naší historii?
-
Analytik: Ekonomická válka jako zbraň proti silnějšímu? Trump přistoupil na memorandum kvůli Hormuzu
-
Michailidu: Kratom není takový problém jako alkohol. Zákaz online prodeje pošle lidi na černý trh
-
Nikdy jsem nedopovala, reaguje na trest Vondroušová. Poslední měsíce pro ni prý byly nejhorší v životě