Legendy Jizerských hor Miloslav Nevrlý a Siegfried Weiss slaví 80!

5. prosinec 2013

Když se řekne Miloslav Nevrlý a Siegfried Weiss, tak se milovníkům Jizerských hor automaticky vybaví už legendární knihy plné tajuplných příběhů a taky nádherných fotografií. Oba pánové, spisovatel a fotograf, teď oslavili krásné osmdesátiny. Pogratulovat jim přišly do liberecké knihovny desítky příznivců.

Do liberecké knihovny přišli popřát hodně zdravíčka a dalších tvůrčích úspěchů lidé, které oba oslavenci přivedli do Jizerských hor. Jako například pozdější organizátor hudebního festivalu Jizerská nota Pavel Vinklát, kterého Nevrlého knihy inspirovaly k tomu, že sám začal o Jizerských horách psát knížky a také články do časopisu Krkonoše-Jizerské hory.

Tvorbou oslavence Miloslava Nevrlého se inspiroval i liberecký spisovatel Marek Řeháček, který vytáhl z archívů spousty příběhů z hor.

Miloslav Nevrlý

Miloslava Nevrlého, který prý letos slavil své 80. narozeniny třikrát, stejně jako to dělá anglická královna, gratulace a obdiv příznivců velmi potěšily, zůstává ale i ve svém věku při zemi.

Podle dalších gratulantů a známých milovníků Jizerek Petra Prachtlera a Jaroslava Vopařila přinášejí knihy a fotografie oslavenců do duše krásno Jizerských hor. Zrovna teď ale mají plnou hlavu via ferraty - horolezecké cesty vybavené jistícími lany a železnými stupačkami, která by měla vzniknout v romantických skalách Frýdlantského cimbuří.

Frýdlantské cimbuří

Romantici z Jizerských hor už proti vybudování takové cesty napsali petici. Proti je i řada ochránců přírody - jak to všechno do budoucna dopadne budou s napětím sledovat i oba oslavenci - spisovatel Miloslav Nevrlý a fotograf Siegfried Weiss.

Spustit audio