Kříženec orangutana sumaterského a bornejského v ústecké zoo má srdeční potíže
22. leden 2020 14:14
Veterináři léčí křížence orangutana sumerského a bornejského v zoologické zahradě v Ústí nad Labem. 50letý Ferda má dlouhodobé potíže s páteří a dolními končetinami.
Začátkem roku se přidala dušnost. Veterinář ho proto uspal, odebral potřebné vzorky a poslal je na vyšetření k určení diagnózy.
„Z výsledků nám vyšlo, že má problémy se srdcem, vodu na plicích a selhávají mu ledviny. Díky tomu, že jsme získali výsledky, je možné přesně medikovat tak, abychom jeho zdravotní stav zlepšili,“ řekla mluvčí zoo Nikola Roštejnská.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Babiš odmítl spojení s Ficem a Orbánem. V Bruselu řešil financování Ukrajiny a fond SAFE
-
Vojenská policie zasahuje kvůli sbírce na drony v projektu Nemesis. Udělali i jednu domovní prohlídku
-
Náměstci Hřib a Pospíšil rezignovali na svou funkci ve vedení města. Oba uspěli ve volbách do Sněmovny
-
Rakouský parlament zakázal školačkám muslimské šátky. Kritici varují před stigmatizací i konflikty