Konference o výuce němčiny v České republice. V Teplé čeští a němečtí dobrovolníci opět pomáhali s opravou klášterního hřbitova
V Goethe-Institutu v Praze proběhla konference o propagaci výuky němčiny v Česku. Jejím cílem je zvýšit počet studentů němčiny, které se momentálně věnuje každý pátý žák.
Spolupořadateli konference byli Německo-český fond budoucnosti, Ministerstvo školství, studentský projekt Do Německa na zkušenou, koordinační centrum česko-německé výměny mládeže TANDEM, Goethe Institut a také Rakouský institut.
Účastníky konference byli učitelé němčiny z celé České republiky, zástupci Saského státního úřadu pro školy a školství, Bavorského ministerstva školství a kultury, Shromáždění Němců v ČR a mnoho dalších.
Byl mezi nimi také Robert Jodlbauer z Rakouského institutu v Brně, kterého jsme požádali o rozhovor.
Od 18. do 21. května pořádal spolek Němců v Čechách už 30. setkání mládeže v klášteře Teplá. Od roku 1991 sem jezdí potomci odsunutých Němců z Chebska i ti, kteří směli zůstat, aby společnými silami pomohli s opravami kláštera – konkrétně starého klášterního hřbitova.
Je to akce velmi oblíbená nejen kvůli smysluplné práci a potkávání se s novými lidmi, ale ze strany lidí z Čech i kvůli procvičení němčiny.
V Teplé letos pomáhal i kolega Richard Šulko, který si s sebou pochopitelně nezapomněl vzít mikrofon a vyzpovídal několik účastníků.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka