Koloušek si odbyl příbramskou premiéru

22. srpen 2005

Už i s Václavem Kolouškem v sestavě udrželi fotbalisté Příbrami neporazitelnost v novém ročníku Gambrinus ligy. Ve třetím kole Marila remizovala s Teplicemi 1:1. Plzeň si pak poradila s Olomoucí 1:0, Brno podlehlo Jihlavě 1:2 a Mladá Boleslav rozstřílela Blšany 4:1. V pondělních dohrávkách nastoupí Most proti Ostravě a Zlín proti Slovácku.

Příbram je tak v ligové tabulce druhá. V jejím dresu se premiérově představil záložník Koloušek a jeho debut přilákal na stadion k Litavce více než sedm tisíc diváků. V pátek přišel ze Slavie a v neděli mu kouč Tobiáš dal důvěru na celý zápas. Ten přitom Koloušek odehrál naposledy loni v květnu, než mu v těla propukla akutní leukémie. Zápas, který musel být v závěru přerušen pro výpadek elektrického proudu a zhaslé osvětlení, skončil remízou.

FK Mladá Boleslav - Chmel Blšany 4:1 (2:0)
Branky: 8. Matějovský z pen., 44. Ševinský, 49. Pecka, 74. Holub - 86. Kolář. ŽK: Pecka, Rychlík, Matějovský - Nachtman, Dort. Rozhodčí: Damková - Pokorný, Kafka. Diváci: 4593. br/>br/> 1. FC Brno - Vysočina Jihlava 1:2 (0:2) br/> Branky: 78. Zelenka z pen. - 4. Demeter, 23. Vladyka. Rozhodčí: Šedivý - Filgas, Chytil. ŽK: P. Siegl, Hlavatý, A. Besta - Lovětínský, Vojtíšek. Diváci: 3248. br/>br/> Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 1:0 (0:0) br/> Branka: 70. Vágner. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Košec. ŽK: M. Knakal, Smola, Barteska, Svátek - Randa. Diváci: 5653. br/>br/> Marila Příbram - FK Teplice 1:1 (0:1) br/> Branka: 60. Otepka z pen. - 41. Doležal. Rozhodčí: Jahoda - Kordula, Kumstát. ŽK: Navrátil, Penner, Otepka, Pilík - Verbíř, Krmaš, Sabou. Diváci: 7262.

Tabulku střelců fotbalové ligy nevede po třech kolech žádný útočník, mladý talent ani zkušený harcovník. S třemi góly opanoval pořadí kapitán ligového nováčka z Jihlavy Petr Vladyka. Třicetiletý hráč, který dělí své síly mezi fotbal a futsal, dal po gólu v každém z tří odehraných kol. Do letošního roku měl přitom na kontě pouhých devět ligových zápasů.

autor: vbi
Spustit audio