Helen Czerski: Neviditelná fyzika

Nejvyšší horou světa je Mount Everest, jeho vrchol však není bodem, odkud je nejdál do středu Země. Tato pocta patří úplně jinému vrcholu. Napište nám, o jakou horu se jedná – a také nás zajímá, jak je to vlastně možné? Co tuto neobvyklost způsobuje?

Pokud správně zodpovíte naši soutěžní otázku, máte šanci získat knihu britské fyzičky, oceánografky a popularizátorky vědy Helen Czerske „Neviditelná fyzika: Skryté principy fungování světa kolem nás“ z produkce nakladatelství Grada.

Své odpovědi zasílejte e-mailem na adresu planetarium@rozhlas.cz nejpozději do neděle 22. září. Nezapomeňte připsat také své jméno a adresu, abychom věděli, kam případnou výhru poslat. Více informací o knize najdete na našem webu.

Správná odpověď na minulou otázku

Řadu zvířecích pohádkových námětů si před lety vypůjčili autoři známého animovaného večerníčku, ve kterém jsou hlavními postavami chytrý beránek, ovečka a tři nepříliš bystří vlci. Napište nám, jak se tento – ještě černobílý – třináctidílný seriál jmenuje, ve kterém roce byl natočen, kdo byl jeho výtvarníkem a kdo ho režíroval?

„Pohádky ovčí babičky“, první večerníčkový seriál, měl premiéru v roce 1966. Jeho výtvarníkem byl Bohumil Šiška, režíroval ho Václav Bedřich.

První díl „Českých lidových pohádek“ editora Jaroslava Otčenáška od nás za svou odpověď dostane pan Ryan O'Rourke z Prahy. Gratulujeme!

kniha, čtenář, knihy, literatura

O soutěži

Každý měsíc hrajeme o hodnotnou novou knihu. Soutěžní otázku uslyšíte na konci každého pořadu a její znění najdete i na tomto místě. Knihu vyhraje ten z vás, jehož odpověď bude co nejpřesnější a nejúplnější (není-li stanoveno jiné kritérium). Správné znění odpovědi spolu se jménem výherce se dozvíte přímo v pořadu a také zde, na našem webu.