Folktime na internetu mapuje nejen folkovou hudební scénu už 21 let

28. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kytara

Internetový svět je zaplněný nekonečným množstvím dat, informací, stránek, fotografií, filmů, hudby, ale také nesmyslů a zbytečností. 

Své místo si záhy po rozšíření internetu u nás našla i kultura, v našem případě hudba a to folková. Objevily se nejen webové stránky skupin, písničkářů, hudebních akcí, ale také stránky věnující se tomuto žánru. K jedněm z nejoblíbenějších, nejvíce navštěvovaných je v tomto směru FOLKTIME.CZ. Na jeho stránkách najdeme asi nejvíc nejrůznějších možností vyhledávání - obrovský zpěvník, muzikantský kalendář se stovkami hudebních akcí, diskuzemi k jednotlivým článkům, hodnocení desek, a spoustu článků s hudební tématikou. Součástí jsou i soutěže o nová CD a reportáže z folkového světa. To všechno píší a starají se aktualizace dobrovolní redaktoři a rozhovor s jedním z nich, Tomášem Hrubým.

autor: Sandy Nosek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.