Dostavba dálnice D8 pokračuje
Dostavba dálnice D8 přes České středohoří pokračuje podle plánu. Rozestavěné jsou mosty Opárno a Dobkovičky a také tunel u Prackovic. Chystají se už další žádosti o stavební povolení na hlavní část dálnice. Jak řekla Českému rozhlasu Sever Marie Nádvorníková z Ředitelství silnic a dálnic, už byla projednána žádost o stavební povolení úseku mezi Opárnem a Prackovicemi.
Se samotnou stavbou dalších částí dálnice by se podle Nádvorníkové mohlo začít příští rok na jaře. Celá chybějící část dálnice by měla být hotová v roce 2010. Očekává se, že se do stavebního řízení zapojí ekologická sdružení a že se případně budou i odvolávat proti povolení stavět.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Kážou vodu a pijí víno. Macinka si zakládá na svobodě slova a vypískání musí snést, míní politolog
-
Teploty atakovaly 42 stupňů. Absolutní rekord v Česku padl podruhé za dva dny v Doksanech
-
Lidé chtějí zážitky, ne poslouchat politiky, Schillerová nesouhlasí s projevy Motoristů ve Strážnici
-
ANO mírně oslabilo, ale stále dominuje. Motoristé by do Sněmovny prošli jen těsně, klesli i Piráti