Dostavba dálnice D8 pokračuje
Dostavba dálnice D8 přes České středohoří pokračuje podle plánu. Rozestavěné jsou mosty Opárno a Dobkovičky a také tunel u Prackovic. Chystají se už další žádosti o stavební povolení na hlavní část dálnice. Jak řekla Českému rozhlasu Sever Marie Nádvorníková z Ředitelství silnic a dálnic, už byla projednána žádost o stavební povolení úseku mezi Opárnem a Prackovicemi.
Se samotnou stavbou dalších částí dálnice by se podle Nádvorníkové mohlo začít příští rok na jaře. Celá chybějící část dálnice by měla být hotová v roce 2010. Očekává se, že se do stavebního řízení zapojí ekologická sdružení a že se případně budou i odvolávat proti povolení stavět.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Expert: Arménské volby rozhodla geopolitika, deziluze z Ruska a chybějící alternativa k Pašinjanovi
-
Vláda se stále nedohodla s Pavlem na tom, kdo pojede na summit NATO. Povede ale delegaci do OSN
-
Po zaniklých obcích v pohraničí pátrají archeologové. Dům své rodiny díky nim našla i Helena Baránková
-
Vary odhalily první zahraniční hosty. Na festivalu ocení režiséry a herce Gyllenhaalovou a Eisenberga