Do konce měsíce přibyde v teplické Zámecké zahradě téměř 200 stromů – nahradí ty vykácené

13. listopad 2020 08:41

U vstupů do Zámecké zahrady v Teplicích visí varování, aby návštěvníci při chůzi po trávníku dávali pozor na díry. Jsou připravené pro 184 nových stromů. Nahradí ty, které město hlavně kvůli špatnému stavu v minulých letech pokácelo.

S úpravami parku, který je kulturní památkou, chce město podle vedoucí odboru životního prostředí Dagmar Teuschlové pokračovat i v dalších letech.

Čtěte také

„Proběhlo další dendrologické zhodnocení Zámecké zahrady, podle kterého budou prováděny další zásahy a kácení, která z dendrologie vzejdou, budou opět nahrazena podle dalšího zpracování nějaké obnovy těch dalších vegetačních prvků v dalších letech,“ popsala Teuscholvá.

Plán obnovy Zámecké zahrady připravil Jan Šesták z firmy Zahrada Teplice i na základě historických pramenů. Jeho hlavní snahou je obnovit hlavní prvky parku.

„Jsou zde pohledové osy – to se ztratilo, takže to se snažíme podpořit. Snažíme se také vytvořit nějakou obvodovou kulisu, takový plášť výsadeb toho parku, abychom odclonili ty negativní vlivy, jako je například rušná silnice. Jinde se zase snažíme záměrně ten park prosvětlit,“ vysvětlil Šesták.

Kromě stromů by si podle něj zasloužila Zámecká zahrada také obnovu okrasných keřů a rostlin.

Spustit audio

    Mohlo by vás zajímat