Děčínský zámek ozdobí vinice
16. srpen 2008
Redaktor Českého rozhlasu Sever Josef Suk zavede do zámku v Děčíně. V jeho jižních zahradách totiž zase poroste vinná réva.
Vinice tam byla až do osmnáctého století a teď chce město tuhle tradici na vymezené ploše obnovit. Nejprve ale odborníci musí zabezpečit samotné svahy zahrad. A více už vám poví kolega Josef Suk.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
V blízkosti dopravního letadla nad Prahou létal dron. Piloti ho nahlásili ve výšce 1,3 kilometru
-
Rusko vyloučilo stranu Jabloko z parlamentních voleb. Důvodem je financování ze zahraničí
-
Louisiana varuje před masožravými bakteriemi. Letos se v moři nakazilo devět lidí, pět z nich zemřelo
-
Přibývá lidí s popálenými chodidly od rozpálených povrchů. V Brně jich za letošní léto zatím ošetřili pět