Cvičit se dá i v pokročilém věku. Stačí mít dobrou partu!

7. duben 2015

Je jim šedesát i více let, občas mají zdravotní problémy, ale doma nefňukají. Raději si jdou zacvičit. Nebo společně jedou k moři a do lázní. A třeba i lyžovat. Řeč je o seniorkách, které se dvakrát týdně scházejí v tělocvičně děčínského aquaparku.

„Jde o zábavu, endorfiny, energii, společnost, ale i o zdraví…“ konstatuje cvičitelka Jana Kloučková. Právě ona vede sportovní kurzy pro seniory.

Důležité se se nestydět a i v pokročilém věku se hýbat. Jen tak totiž člověk může zůstat zdravý. Navíc se seznámí s dobrou partou lidí, a pokud bude cvičit pravidelně, tak i zhubne a bude mít víc energie.

A co by cvičící seniorky svým kolegyním vzkázaly? „Měly by sebrat odvahu a přijít.“ „Jsem ráda, že takové cvičení pro nás, staré dámy.“ „Jde o pohyb a také přijdeme mezi lidi.“

Když se na cvičení dohodnou, vyrazí spolu třeba na lyže nebo na kolo. Navíc jednou za rok jezdí všechny cvičící seniorky společně na dovolenou!

autor: Josef Suk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...