Cibulové kroužky
Domácí snack – trochu pracné, ale výsledek stojí za to.
Ingredience
- velké cibule
- těstíčko: základní poměr surovin: 1 vejce, 2 rovné lžíce hladké mouky a asi 2 lžíce mléka, sůl, mletá paprika, případně trochu pálivé
- tuk na smažení
- dip: kysaná smetana, sůl, utřený česnek nebo koření podle chuti
Postup:
- Cibule nakrájíme na kolečka asi 2-3 mm silná a rozebereme na kroužky. Smažíme jen ty větší, menší kroužky odložíme a využijeme na přípravu jiného jídla.
- Umícháme dip z kysané smetany, soli, česneku anebo koření podle vlastní chuti.
- Umícháme těstíčko – to je trochu alchymie – musí být dost řídké na to, aby se do něj kroužky daly ponořit a dost husté na to, aby z nich hned nesteklo.
- Hned smažíme v rozehřátém tuku po obou stranách, usmažené kroužky odkládáme na ubrousek nebo papírovou utěrkou, aby se odsál zbytečný tuk.
- Podáváme s dipem.
Mohlo by vás zajímat
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.