Chlorofyl - zabiják jarní únavy!

2. duben 2015
Minuta o zdraví

„Dejme zelenou zelené.“ Tak zní heslo pro dnešní minutku pro zdraví. Na jaře by se totiž měly hojně konzumovat zelené výhonky. Přinášejí našemu tělu mnohem víc, než jen vitamíny a vlákninu.

Zeleně zbarvené části rostlin poskytují našemu tělu barvivo - chlorofyl. Ten má, díky podobné struktuře, jako má naše krevní barvivo, mnoho úžasných vlastností.

Zvyšuje schopnost těla produkovat hemoglobin a tím se zlepšuje přenos kyslíku, působí protizánětlivě, napomáhá rychlejšímu hojení ran, podporuje imunitní systém, příznivě působí na krvetvorbu.

Zlepšuje také střevní peristaltiku a jeho přítomnost v trávicím traktu doslova zabíjí plísně, některé typy bakterií a virů. Výsledky experimentů z poslední doby navíc ukazují, že chlorofyl a jeho deriváty představují zajímavý potencionální prostředek v prevenci nádorových onemocnění.

Vzhledem k tomu, že chlorofyl naše tělo nezanáší toxiny a je snadno dostupný, můžeme ho považovat za téměř všelék.

Nejvíc chlorofylu obsahuje sladkovodní řasa Chlorella a také mladý ječmen. Přípravky z nich jsou dostupné v lékárnách nebo v internetových obchodech.

Jak už jsme ale říkali, není třeba investovat velké peníze do léků, stačí prostě konzumovat všechno, co je jedlé a zelené. Listová zelenina, bylinky a výhonky poskytnou dostatek chlorofylu, vitamínů a vlákniny, tolik potřebné pro jarní očistu těla.

autor: Jindra Moravcová
Spustit audio