Česká a německojazyčná literatura se představila v parku Na Pražačce

1. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Letní čtení (ilustrační snímek)
0:00
/
0:00

Už po jedenácté se 19. září v Praze v parku Na Pražačce konala akce Literatura v parku - malý literární festival. Akci pořádá Dům pražské literatury a jde o neformální představení německé, rakouské a české poezie a prózy.

Letos se akce nesla ve znamení žen. Představila se Margret Kreidl z Rakouska, Zofia Baldyga z Polska, která v současné době žije v České republice; ze svých básní četly Schirin Nowrousian z Německa a Kateřina Rudčenková z České republiky.

Nakonec se návštěvníci mohli seznámit také s díly Veroniky Bendové a Lucy Fricke z Německa. Rakouskou básnířku, spisovatelku, esejistku, autorku rozhlasových a divadelních her Margret Kreid magazín Sousedé pozval ke svému mikrofonu.  

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.