Brownies s mascarpone
Suroviny: 150g másla, 150g hořké čokolády, 150g hnědého cukru, 1 lžička vanilkového cukru, špetka soli, 50g sýra mascarpone, 3 vejce, 70g polohrubé mouky, špetka sody bikarbony a máslo na vymazání formy. Na polevu: 150g sýra mascarpone, 1 vanilkový cukr a strouhaná čokoláda.
Postup: Troubu předehřejeme na 180 stupňů, formu vymastíme máslem. Máslo a čokoládu rozpustíme v páře, vylijeme do misky, přidáme cukr, vanilkový cukr, sůl, mascarpone a vše dobře vyšleháme. Postupně přidáváme vejce a úplně na konce tam dáme mouku a špetku sody. Vyšleháme jemné těsto, které nalijeme do vymaštěné formy a pečeme 35-40 minut. Po upečení vyjmeme z trouby, posypeme vanilkovým cukrem a necháme vychladnout. Na závěr potřeme mascarpone a posypeme nastrouhanou čokoládou. Dáme ztuhnout do lednice.
Nejnovější recepty
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.