10. říjen: otec Sešlostí a karlovarák v Elánu

Vašo Patejdl
Vašo Patejdl

Dnes je úterý 10. října, svátek má Marina, a vy si dnes můžete vybrat, jaký světový den slavit. Možná podle toho, jaké máte potíže…

Tak za prvé tu máme Světový den duševního zdraví, a jestli jste mi teď dobře rozuměli, budete asi v pořádku a můžete slavit.

Horší, alespoň pro mě, to bude s tím druhým, totiž Světovým dnem zraku. Když si připravuji tuhle rubriku, mám co dělat, abych vůbec bez brýlí viděl na klávesnici. Čili pro mě to na nějaké velké oslavy není.

A teď k narozeninám: rád bych vám připomněl televizní Sešlosti. Pamatujete? Jejich průvodcem byl skvělý Luděk Nekuda. Ostravský rodák fungoval i v tehdejším rozhlase. Byl to vlastně kolega ranní moderátor na tehdejší stanici hvězda. Dnes by mu bylo 76 let.

A když už jsme u těch narozenin, dám vám schválně hudební hádanku. Který ze členů skupiny Elán je vlastně Čech? Asi byste netipovali Vašo Patejdla. Tenhle skvělý skladatel a zpěvák se totiž narodil v Karlových Varech.

Mám takový pocit, že ho brzy na severu Čech potkáme osobně, protože Elán slaví padesátku a Vašo Patejdl dneska 64. narozeniny. Gratulujeme! Hezký poslech přeje Petr Beran.