Za únik videa z napadení v Duchcově podle inspekce policie nemůže
Generální inspekce bezpečnostních sborů odložila případ úniku videa, které zachycovalo napadení manželského páru v Duchcově na Teplicku. Podle Radky Sandorové z GIBS se nepodařilo prokázat, že by video uniklo od policie.
„V celé té věci mohu uvést to, že prověřování bylo ukončeno. A to s takovým závěrem, že nebylo prokázáno, že by videozáznam unikl z prostředí Policie České republiky,“ uvedla Sandorová. Podle ní mělo k záznamu přístup více lidí.
Po zveřejnění videa na sociálních sítích, které zachycuje útok pěti Romů na manželskou dvojici, se v Duchcově odehrály dvě protiromské demonstrace. Tři z pěti útočníků čekají na soud ve vazbě.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Prezident jmenoval Babiše premiérem. Na seznamu ministrů ‚ze zdravotních důvodů‘ chybí Turek
-
Garanční fond začne nově hlídat střet zájmů. Od úterý Agrofertu nebude zpracovávat žádosti o podporu
-
Nastává další mocenská změna. Babiš byl doteď ve vztahu s Pavlem v defenzivě, teď už ale nemusí
-
Provozovatel webu Sex.cz Anastasov zůstává ve vazbě. Mohl by ovlivňovat svědky