Z Freiburgu už nejde strach jako v loňské sezoně. Liberec toho chce využít

19. září 2013

Fotbalisté Liberce prohráli v předkolech Evropské ligy jediné utkání. A také proto si vybojovali postup do základní skupiny. Na úvod čeká Slovan zápas ve Freiburgu. Německý klub v minulé bundesligové sezoně zářil a skončil pátý. Momentálně je ale na předposledním místě.

„Bundesliga je pro ně důležitá, protože začátek sezony nebyl takový, jaký si představovali, ale není to tak, že by Evropskou ligu úplně vypustili,“ myslí si Vladimír Darida, ještě nedávno jedna z klíčových postav českého mistra z Plzně, teď už hráč Freiburgu.

I když za ten si vinou zranění zatím nezahrál. A nenastoupí ani do utkání proti Liberci, ve kterém chtějí fotbalisté německého klubu znovu získat mizející sebevědomí.

Čtěte také

„Jsem rád, že nemusíme jenom čekat na další víkendový zápas v Bundeslize. A jsem zvědavý na jednotlivé hráče, jak se předvedou. Samozřejmě Bundesliga je pro nás důležitá, stojí nade vším, tam se chceme ukázat. Ale to neznamená, že v tomto utkání nebudeme hrát na sto procent,“ říká trenér Freiburgu Christian Streich.

Ten získal cenu pro nejlepšího kouče minulé sezony německé Bundesligy. V novém ročníku ale zatím důvod ke spokojenosti s výkony týmů nemá - za pět kol získal Freiburg jen dva body.

„Nicméně myslím, že budou právě chtít odčinit výsledky a výkony z prvních zápas. Mimochodem, sledovali jsme jejich zápas s Bayernem, to bylo vynikající utkání, uhráli s ním remízu. Proto myslím, že mají na čem stavět,“ upozorňuje trenér Liberce Jaroslav Šilhavý, který se na rozdíl od Streicha s výsledky a pozicí svého týmu trápit nemusí.

Slovan se drží v české lize těsně za dvojicí Sparta, Plzeň, navíc se poprvé od sezony 2006/2007 dostal do hlavní soutěže evropského poháru. A na cestě do základní skupiny dokázal vyřadit týmy jako FC Curych nebo Udinese Calcio.

„Hrají ze zabezpečené obrany a mají rychlé brejky, to ukázali i na Udinese, kdy dokázali dát tři góly ze čtyř brejků. K podcenění myslím nemůže dojít,“ říká záložník Freiburgu Vladimír Darida.

Utkání mezi německým klubem a Libercem začne pět minut po deváté večer a na Radiožurnálu ho uslyšíte celé v přímém přenosu.

autoři: tej , mva
Spustit audio