Vítězný návrh budoucí podoby a využití budovy bývalého Prioru v Mostě odborníci vyberou z prací pěti studií
11. srpen 2025 10:45
Most pořádá mezinárodní architektonický soutěžní dialog na proměnu a využití bývalé budovy obchodního domu Prior. Z celkem 42 přihlášených účastníků soutěže odborná komise vybrala pět týmů, které postoupily do finální fáze.
Odborná komise vybrala podle webu města architektonická studia z Paříže, Milána, Kodaně, která spolupracují s českými architekty.
Možné využití budovy z poloviny 70. let 20. století bylo tématem jarních setkání architektů s podnikateli, pedagogy i obyvateli Mostu.
Podle vedení města by měl být vítěz soutěže známý do konce tohoto roku. Stavba podle vítězného návrhu pak má začít v roce 2028.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Dušek nesouhlasí s Havlovou. ‚Doplnění radních knihovny bylo legálně správně,‘ odmítá kritiku
-
Kongresman: Šampionát v době Trumpa je tragédie. Nemůžu Čechům zaručit, že nebudou terčem ICE
-
‚Používají je ministři i soudci.‘ O Dozimetru svědčí muž, který obžalovaným zařizoval šifrované telefony
-
25 mužů v Praze brutálně napadlo pět fanoušků jiného klubu. ‚Je zázrak, že přežili,‘ říká mluvčí