Vesmírníček aneb Usínáme s vědou

Proč je pro pozemské sondy tak těžké přežít po přistání na povrchu Venuše déle než jen pouhé desítky minut? S čím tam mají problém? Jak to na povrchu Venuše vypadá?

Knihu geologa Petra Brože a výtvarnice Lucie Škodové „Vesmírníček aneb Usínáme s vědou“ z produkce nakladatelství DOBROVSKÝ s.r.o. můžete získat, pokud správně zodpovíte naši soutěžní otázku.

Své odpovědi posílejte na adresu planetarium@rozhlas.cz. Nezapomeňte přitom uvést své plné jméno a poštovní adresu, abychom věděli, kam případnou výhru poslat. Máte na to čas až do neděle 1. ledna. Hodně štěstí!

Správná odpověď na minulou otázku

V jakých zeměpisných šířkách se v období mladších prvohor, před nějakými třemi sty miliony lety, nacházelo území dnešní České republiky?

Je to jednoduché – dnešní Čechy a Moravu byste našli v rovníkové oblasti. To je odpověď, kterou jsme chtěli slyšet.

Knihu autorského triumvirátu Opluštil, Zajíc a Svoboda „Pralesy a jezera mladších prvohor“ z produkce nakladatelství Academia od nás za správnou odpověď dostane pan Lukáš Láznička z Prahy. Gratulujeme!

kniha, čtenář, knihy, literatura

O soutěži

Každý měsíc hrajeme o hodnotnou novou knihu. Soutěžní otázku uslyšíte na konci každého pořadu a její znění najdete i na tomto místě. Knihu vyhraje ten z vás, jehož odpověď bude co nejpřesnější a nejúplnější (není-li stanoveno jiné kritérium). Správné znění odpovědi spolu se jménem výherce se dozvíte přímo v pořadu a také zde, na našem webu.

Úplná pravidla soutěže magazínu Planetárium

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.