V ústeckém muzeu začíná Arktický festival

3. prosinec 2020

Na návštěvníky je po vynucené pauze připravené i ústecké muzeum. Kromě dvou výstav bude už od 3. prosince připravený i Arktický festival.

Jde o program, který má představit práci českých a severských vědců a ukázat některé výsledky výzkumu změny klimatu a důsledků tání mořských a suchozemských ledovců v Arktidě.

Část festivalu je věnovaná kultuře arktických národů a jejich zvyklostem.

Festival se koná v Ústí nad Labem, Teplicích, Praze, Dačicích, Českých Budějovicích, Hradci Králové a online 6. prosince 2020 – 31. března 2021.

Je výsledkem spolupráce ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a Norského polárního institutu v Tromsø za finanční podpory Fondu pro bilaterální vztahy v rámci Fondů EHP a Norska 2014–2021.

Podrobný přehled všech akcí uveden na webových stránkách Arktického festivalu.

autor: Robin Röhrich | zdroj: Muzeum města Ústí nad Labem
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová