V Mostě nainstalují nové kamery do některých městských parků, lidé se tam necítí bezpečně

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hřbitov v Plzni–Bolevci začnou během několika dní hlídat bezpečnostní kamery

Čtyři nové bezpečnostní kamery budou dohlížet na čtyři městské parky v Mostě. Strážníci chtějí jejich instalací zvýšit pocit bezpečí lidí, kteří parky prochází. Z nedávného průzkumu totiž vyplynulo, že se lidi v mosteckých parcích bojí.

Kromě kamer nasadila městská policie do parků i zvýšený počet asistentů prevence kriminality.

„Opravdu bych tím parkem nešla. Bojím se, že tam budou takoví ti nepřizpůsobiví. Už se mi stalo, že po mně chtěli peníze nebo cigaretu. Jsou to i mladiství, a nevím, co je napadne,“ popsala své zkušenosti z parků v Mostě Michaela Niněšová. Parkům se proto raději vyhýbá.

Park Střed v Mostě

V průzkumu pocitu bezpečí, který městská policie v Mostě provedla druhým rokem, vyplývá, že se lidé v parcích bojí.

„Vyplynulo z toho, že nejméně bezpečně se lidé cítí v sociálně vyloučených lokalitách, a hned potom v parcích. Proto jsme posílili hlídky asistentů prevence kriminality i strážníků, k tomu jsme podali žádost o dotaci na 4 nové kamerové body, které chceme umístit do parků,“ říká mluvčí městské policie v Mostě, Veronika Loucká.

Dotaci na nákup kamer město získalo. Nově bude městská policie dohlížet na čtyři parky, a to i přes to, že městská policie dlouhodobě žádné větší problémy v parcích neeviduje.

„Kamery s nočním vidění m a se záznamem budou v parku Střed, Šibeník, a ve dvou parcích v tzv. sedmistovkách. Náklady na ně jsou ve výši 600 tisíc korun, z toho 550 tisíc korun je dotace,“ doplňuje Loucká.

Nové kamery instalují strážníci do parků do konce léta.

Spustit audio
autor: Jan Beneš

Související