V České Lípě si připomněli odsun německého obyvatelstva. Medailonek keramika Willyho Russe

7. červenec 2023

Tentokrát se se Sousedy vrátíme do půlky června. Tehdy si v České Lípě připomínali odsun tamních německých obyvatel. Jde o neoficiální akci tamních obyvatel, na kterou se letos poprvé dostavil také zástupce města.

V příspěvku kolegů z naší německé partnerské rozhlasové stanice MDR 1 bude řeč o suchu. V Sasku provedli průzkum, podle kterého má většina dotázaných obavy o zásoby vody v budoucnu a je pro zákaz využívání povrchových vod pro zalévání. Jeden z těch, kteří se snaží chovat k vodním zdrojům opravdu zodpovědně, poskytl německým kolegům rozhovor.

Závěr pořadu patří výročí týdne. Tentokrát si představíme keramika Willyho Russe.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.