Úterní Noční linka: Známky luxusu v minulosti

23. duben 2024

Své místo na stole v československé domácnosti měly sušenky, keksy, čokoláda, bonboniéra, ale také dobroty, které patřily k luxusu. Pro každého to bylo něco jiného.

Například tresčí játra nebo jahody se šlehačkou v mléčném bufetu znamenaly svátek. Co bylo pro vás v době socialismu známkou luxusu? Vzpomenete si, jaké sladkosti, cukrovinky či potraviny jste rádi mlsali a považovali jste je za výjimečné?

V dnešní Noční lince se na vaše odpovědi bude těšit Lucie Hostačná. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz, případně do webového formuláře níže.

autor: Lucie Hostačná
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.