Úterní Noční linka: Náhoda je blbec – zákon schválnosti

17. říjen 2023

Dnes budeme v Noční lince vědecky diskutovat, a to na filosofické téma. Budeme řešit, jestli je náhoda opravdu takový blbec, jak říká staré známé úsloví.

Co to vlastně ta náhoda je? Existuje? A pokud ano, jaká je její úloha v našem životě? Znáte ten pocit, kdy se vám něco povede jen náhodou, a kdybyste jste to chtěli zopakovat, tak to nezopakujete? Kdy jste měli naposledy Den blbec? A co vám říká Zákon schválnosti? Jaký je váš nejlepší příběh k tomuto tématu?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.