Umíte walz a je vám mezi 16 a 29 lety? Tak honem do Semperovy opery!

13. říjen 2013

V saských médiích se objevila zajímavá výzva. Drážďanská Semperova opera vyhlašuje konkurzy na debutanty pro ples v opeře, který se bude konat v únoru 2013.

Debutanti, tedy slečny a mládenci, kteří vstupují do společnosti, zahájí ples slavnostním walzem. Do konkursu se může tedy přihlásit každý, komu je 16 až 29 let a umí tančit walz.

In den sächsischen Medien tauchte eine interessante Aufforderung auf. Die Dresdner Semperoper startet die Debütantencastings für den Semper-Opernball, der im Februar 2014 stattfindet. Debütanten, also junge Frauen und Männer, die in die Gesellschaft eingeführt werden, eröffnen den Ball mit dem feierlichen Walzer. Bewerben kann sich, wer zwischen 16 und 29 Jahren alt ist, und wer Wiener Walzer tanzen kann.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.