Ukrajinské děti, které našly azyl v německém městě Schöneck, učí česká učitelka

22. duben 2022

V tomto díle Sousedů navštívíme jedno ze sdružení německé menšiny. Tentokrát vedla cesta kolegy Richarda Šulka na severní Moravu do Šumperka.

Zde působí Svaz Němců Severní Morava – Orlické hory. Jeho manažerku Eriku Vosáhlo jsme si pozvali k mikrofonu, abychom se zeptali, jak se sdružení dařilo v minulém roce, a co je nového letos.

V druhé části pořadu se vydáme do města Schöneck ve Vogtlandu, kde se v místním protestantském školním centru učí děti, které uprchly z Ukrajiny před válkou. Mimo jiných se dětem věnuje také jedna učitelka z Čech.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.