UJEP v Mostě
V areálu Integrované střední školy technické ve Velebudicích v Mostě otevřela dnes ústecká Univerzita Jana Evangelisty Purkyně své pracoviště. Ke studiu se sem přihlásilo 155 zájemců. První rok svého působení v Mostě odstartovala ústecká univerzita bakalářským studijním oborem fakulty životního prostředí ochrana životního prostředí. Na dálkové studium se přihlásilo 39 studentů.
Kromě kombinované formy studia otevřela univerzita i celoživotní vzdělávání, na které se přihlásilo 115 zájemců. Už v příštím akademickém roce bude v Mostě otevřený další studijní program, a to bakalářské studium Ústavu a techniky řízení v prezenční formě. Město Most přispělo na vytvoření vysokoškolského pracoviště bezmála čtyřmi miliony korun. V dalších pěti letech bude hradit univerzitě náklady spojené s úpravou potřebných prostor a provozem pracoviště.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Ústavní soud vyhověl návrhu prezidenta. Petr Pavel pojede na summit NATO do Ankary
-
Macinka je nejšikovnější ministr zahraničí a prezidentova žaloba je fatální chyba, říká Václav Klaus
-
Asistenti žáků mají největší efekt na prvním stupni. Reformy jsou pozitivní, říká sociolog Prokop
-
Babiš rozhodnutí soudu respektuje, Macinka mluví o pokusu o ústavní puč. Opozice oceňuje rychlost