UJEP v Mostě
V areálu Integrované střední školy technické ve Velebudicích v Mostě otevřela dnes ústecká Univerzita Jana Evangelisty Purkyně své pracoviště. Ke studiu se sem přihlásilo 155 zájemců. První rok svého působení v Mostě odstartovala ústecká univerzita bakalářským studijním oborem fakulty životního prostředí ochrana životního prostředí. Na dálkové studium se přihlásilo 39 studentů.
Kromě kombinované formy studia otevřela univerzita i celoživotní vzdělávání, na které se přihlásilo 115 zájemců. Už v příštím akademickém roce bude v Mostě otevřený další studijní program, a to bakalářské studium Ústavu a techniky řízení v prezenční formě. Město Most přispělo na vytvoření vysokoškolského pracoviště bezmála čtyřmi miliony korun. V dalších pěti letech bude hradit univerzitě náklady spojené s úpravou potřebných prostor a provozem pracoviště.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
ONLINE: Ukrajina plánuje novou operaci, cílem je donutit Rusko k ukončení války, oznámil Zelenskyj
-
OTÁZKY A ODPOVĚDI: Může vláda zvrátit rozhodnutí Ústavního soudu? A kdy padne definitivní verdikt?
-
Paříž má kvůli rekordním vedrům plné nemocnice. Metropole zakáže prodej a konzumaci alkoholu
-
Romancov: Vítězem teď nejsou Spojené státy. Otázkou je, jestli je to Írán, jehož režim se omladil