Tutanchamon. Století záhad a objevů

Na těle faraona Tutanchamona se našly dvě dýky. První z nich měla čepel z tvrzeného zlata. Z čeho však byla vyrobena ta druhá? A co dalšího se o ní vědcům podařilo zjistit?

Knihu Miroslava Bárty „Tutanchamon. Století záhad a objevů“ z produkce nakladatelství JOTA můžete získat, pokud správně zodpovíte naši soutěžní otázku.

Své odpovědi posílejte na adresu planetarium@rozhlas.cz. Nezapomeňte přitom uvést své plné jméno a poštovní adresu, abychom věděli, kam případnou výhru poslat. Máte na to čas do neděle 19. února. Hodně štěstí!

Správná odpověď na minulou otázku

Mezi nejslavnější seriálové detektivy přelomu 19. a 20. století patří určitě Nick Carter. Ten je také hrdinou jedné české filmové parodie. Které? A kdo Cartera ve filmu hraje?

Tou parodií je film režiséra Oldřicha Lipského „Adéla ještě nevečeřela“ z roku 1977. V roli amerického detektiva Nicka Cartera se představil slovenský herec Michal Dočolomanský, který však – a na to pozor – mluví hlasem českého herce Františka Němce!

Knihu Michala Jareše „Případ Clifton: Monografie jednoho sešitu“ z produkce nakladatelství Academia od nás za správnou odpověď dostane pan Michal Čornák z Chomutova. Gratulujeme!

kniha, čtenář, knihy, literatura

O soutěži

Každý měsíc hrajeme o hodnotnou novou knihu. Soutěžní otázku uslyšíte na konci každého pořadu a její znění najdete i na tomto místě. Knihu vyhraje ten z vás, jehož odpověď bude co nejpřesnější a nejúplnější (není-li stanoveno jiné kritérium). Správné znění odpovědi spolu se jménem výherce se dozvíte přímo v pořadu a také zde, na našem webu.

Úplná pravidla soutěže magazínu Planetárium

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.