Tři lidé z Mostu jsou v domácí karanténě v souvislosti s koronavirem. Podle hygieniků jde jen o preventivní opatření
26. únor 2020 12:14
Krajští hygienici rozhodli o dvoutýdenní domácí karanténě v případě tří lidí z Mostu. Vrátili se z italských Benátek, kde se v poslední době rozšířilo onemocnění koronavirem. Příznaky nemoci COVID 19 ale nemají.
Vzhledem k tomu, že jde o učitelky, jde o preventivní opatření.
„Jde o osoby, které pobývaly v oblasti, kde se nákaza koronavirem šíří. Po návratu se obrátily na zaměstnavatele a na nás s tím, abychom situaci řešili. My jsme tu situaci vyhodnotili a v rámci tzv. předběžné opatrnosti jsme zvolili domácí karanténu,“ doplnil Josef Kočí z protiepidemického oddělení krajské hygienické stanice v Mostě.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka
-
První osadníci z Evropy mají v USA víc než milion potomků, výzkum přinesl nečekané výsledky
-
Odkaz blahořečených kněží? Některé věci mají takový smysl, že pro ně stojí vytrvat až do smrti, říká teolog
-
Vědkyně: Odmítače nepřesvědčíte. Změna klimatu je vážná, ale strach nám nepomůže