Středeční Noční linka: Den dětí aneb barevné vzpomínky na dětství

1. červen 2022

Mezinárodní den dětí se v Česku slaví každoročně 1. června a pro děti jsou v tento den připraveny nejrůznější zábavní akce. Je to den plný her, soutěží a sladkostí! Ale protože v době, kdy se vysílá Noční linka Českého rozhlasu, už děti hezky spí, budeme si o dětství povídat s Vámi!

Jak na svoje dětství vzpomínáte? Jsou vaše vzpomínky převážně radostné a pozitivní, nebo na vás padne tíha a vybavíte si hlavně situace, které vás zraňovaly? Pamatujete si na ten zlomový moment, kdy jste dospěli? Jaká událost vám k tomu pomohla? Kdybyste se mohli vrátit v čase do jakéhokoliv období vaše života, bylo by to právě po dětství? Po čem se vám nejvíc stýská? Je to oblíbená hračka nebo rituál, který jste provozovali s rodiči? Kdybyste měli někomu povídat o svých rodičích a jejich vlivu na vás, jak by zněl váš příběh?

Vaše příspěvky nám můžete psát na rohlas.cz/linkakde si můžete také přečíst vzkazy ostatních. K dispozici je email nocnilinka@rozhlas.cz a v době vysílání můžete volat studio ve Zlíně 731 800 900.

Ráda si s vámi bude povídat Jarka Barboříková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?