Středa: Zajímavá místa v Čechách

6. červenec 2016

V naší zemi najdeme asi mnoho míst, kde jsme mnozí ještě vůbec nebyli a tak je docela hezké je objevovat, co říkáte. Prozraďte, kam byste se rádi vypravili. Je vám líto, že jste některé lokality ještě vůbec nenavštívili a co byste doporučili podle svých zážitků a zkušeností. A co u vás, kde bydlíte a žijete, kam byste nás pozvali?

Mnozí rádi cestujeme a výletujeme a velmi často přemýšlíme, kam se vypravit do zahraničí. A přitom máme v naší malé zemi tolik pěkných lokalit. Co si je prohlédnout třeba letos o prázdninách?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...