Stovky hodin audioher, pohádek a vzdělávacích programů jsou už dnes dostupné na portálu mujRozhlas

12. březen 2020

Statisíce žáků a studentů jsou kvůli koronavinu už druhým dnem doma. Důležitou platformou je v těchto dnech pro ně internet, přes který jim některé školy posílají domácí úkoly. Český rozhlas jim ode dneška na portálu mujRozhlas nabízí taky stovky hodin nový audioher a vzdělávácích programů. Poslouchat ale může samozřejmě i kdokoliv další, kdo má zájem...

Nejen pohádky najdou děti na webu mujRozhlas v záložce s názvem Pro děti. Starší žáci, kteří kvůli koronaviru nechodí do školy, najdou na audioportálu celou řadu vzdělávacích podcastů.

Na portálu mujRozhlas.cz jsou například i stovky dílů vzdělávacího vědeckého pořadu Meteor.

Novinky si pro diváky připravila i Česká televize

Mimořádné novinky si pro své diváky připravila i Česká televize. Mluvčí Karolína Blinková přidává detaily: „Nově tlumočíme do znakového jazyka také hlavní zpravodajskou relaci Události, vysílanou na programu ČT24. Počínaje 12. březnem jsme zajistili tlumočníky i pro všechny tiskové briefinky.

Pro nejmenší diváky také připravila Česká televiza na webu Déčka speciální stránku, která jim srozumitelně zodpoví nejdůležitější otázky ohledně koronaviru.

autor: Jiří Štefl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.