Spolana opět spouští chlorovou výrobu
Po více než třech měsících chce neratovická Spolana ještě dnes spustit chlorovou výrobu. Tu paralyzovaly srpnové povodně, kvůli kterým z poškozeného skladu uniklo 80 tun této látky. Najetí výroby mimo jiné kyseliny chlorovodíkové, louhu a především od června havárií zastavené produkce PVC proto předcházely podrobné kontroly a změna krizového plánu chemičky.
Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí Spolany Jan Martínek, poslednímu zasedání startovacího týmu bude předcházet naplnění chlorových zásobníků: "Přečerpávání bude během jedné nebo dvou hodin hotovo a potom by se mělo na najížděcím týmu rozhodnout že bude spuštěna sekce chlorové chemie už po poledni. Původně se počítalo až se středou."
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Přední disidenti jako spolupracovníci StB? ‚Seznam není pravý, byli naopak sledovaní,‘ říká historik
-
Zaorávání toxických látek z odpadů do zemědělské půdy, popisuje v interní zprávě novou hrozbu vnitro
-
Ukrajina jako přidružený člen Unie? Jde o symboliku a politický signál, ale je to nedomyšlené, říká politolog
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka