Senior fitnes, cvičení pro zdraví bez rizika úrazu

2. březen 2015

Jak vypadá takové "senior fitnes"? To není tělocvična, posilovací stroje a cvičební pomůcky. Příjemně zacvičit si totiž můžete i ve vodě. Zatím ale tento druh cvičení není v Čechách příliš známý...

Když se řekne senior fitnes - co se vám vybaví? Tělocvična, posilovací stroje a hromada cvičebních pomůcek? Tak to jste vedle. Představte si spíš bazén, usměvavou instruktorku a jako cvičební nářadí spoustu pet lahví. A pokud si myslíte, že psát v tomto případě fitnes s jedním s je chyba, mýlíte se. Název je odvozen od sdružení Seniorfitnes.

Cvičení probíhá ve vodě, takže se příliš nenamáhají klouby a nehrozí snad žádné úrazy. Senior fitnes, zdravotní cvičení ve vodě - sice bez hudby, ale s motivující lektorkou - provozují na bazénu v Liberci už rok a půl.

Na jednu z lekcí se s mikrofonem vypravila i redaktorka Českého rozhlasu Sever Jaroslava Mannová. Průvodkyni jí dělala lektorka Věra Zvárová. Poslouchejte…

autor: Jaroslava Mannová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.