Saský výbor pro inovace jednal v Praze o česko-saské spolupráci

8. prosinec 2023

28. listopadu se na německém velvyslanectví v Praze na svém osmém zasedání sešel saský výbor pro inovace, který založil saský premiér Michael Kretschmer.

V Praze výbor jednal proto, že tématem jeho jednání byla spolupráce Svobodného státu Sasko a České republiky právě v oblasti podpory inovací.

Na následnou tiskovou konferenci se vypravila také reportérka magazínu Sousedé Jarmila Wankeová. Saského premiéra se zeptala na obsah jednání výboru a také na plánovanou těžbu lithia v Krušných horách a na to, jak by na ni mohly saská a česká strana spolupracovat.

Druhá polovina pořadu patří ohlédnutí za česko-německou novinářskou cenou.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.