S míšeňským starostou o partnerství s Litoměřicemi i krásných předzahrádkách

22. prosinec 2023

V září jsme vám přinesli rozhovor naší kolegyně Jarmily Wankeové se starostou saské Míšně Olafem Raschkem. Míšeň letos byla hlavním hostem Letní slavnosti v Saském kontaktním centru v Praze.

Tento rozhovor přinášíme ještě jednou, ovšem na rozdíl od září nezkrácený. Uslyšíte o míšeňském programu, díky kterému je město plné zahrádek a květin. Řeč bude také o veřejné dopravě a partnerství s Litoměřicemi.

Výročí týdne představí paleontologa Martina F. Glaessnera, rodáka z Ústí nad Labe. Závěr Sousedů patří jako obvykle vánoční povídce Richarda Šulka.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko , Petr Vorlíček
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.