Rozdíl mezi rychlou lékařskou a rychlou zdravotnickou pomocí není ve vybavení, ale v posádce

7. listopad 2016

Víte, jaký je rozdíl mezi rychlou lékařskou a rychlou zdravotnickou pomocí? Možná vás překvapí, že ve vybavení sanitek to není.

Kdo jezdí v sanitce? Záleží na typu výjezdu. Tam, kde je bezprostředně ohrožený život člověka, vyráží rychlá lékařská pomoc. To znamená, že posádku sanitky tvoří lékař, zdravotnický záchranář a řidič sanitky.

Když život bezprostředně ohrožený není, dispečink vysílá na místo rychlou zdravotnickou pomoc. Tedy zdravotníka záchranáře s řidičem sanitky.

Ať přijede rychlá lékařská, nebo rychlá zdravotnická pomoc, rozdíl je jenom ve složení posádky – vybavení sanitek se neliší.

Jak má posádka práci mezi sebou rozdělenou i jak se na výkon profese připravují třeba řidiči sanitek, si poslechněte z přiloženého audiozáznamu.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...