Řemeslo se můžete naučit i ve středním věku!

8. prosinec 2014

Řemeslo se dá naučit i ve středním věku prostřednictvím celoživotního vzdělávání. Druhou šanci pro získání nové profese nabízí tzv. projekt UNIV, který zprostředkuje uznání nové kvalifikace.

V Jablonci nad Nisou, na Střední škole řemesel a služeb připravují v pilotním ověřovacím kurzu pro dospělé budoucí zlatníky, pasíře, šperkaře.

Několik učedníků a učednic tak má šanci" zdarma " pochytit řemeslo díky pilotnímu ověřování řemeslných šperkařských kurzů v rámci vzdělávacího projektu uznávání odborných kvalifikací ministerstva školství a evropského sociálního fondu.

Jak výuka probíhá, to se vypravil zjistit redaktor Českého rozhlasu Sever David Hamr. Poslouchejte…

autor: David Hamr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.