Pracovala u policie a zažila drsnou šikanu. Hlavní je nebát se o tom mluvit nahlas, říká
Petra Lhotáková pracovala u Policie ČR, a když se po mateřské dovolené vrátila do menšího kolektivu o 12 lidech, očekávala domáckou atmosféru, ale zakrátko zjistila, že vedoucí má oddělení rozdělené. Tři příslušníci, loajální k nadřízenému, byli zvýhodňováni benefity, volnými víkendy apod. Ostatní byli hůř odměňováni, a měli i horší skladbu práce i služby. Petra si stranou promluvila přímo se šéfem.
Co se dělo pak? „Začala jsem zjišťovat, co jsem provedla tím, že jsem mu vysvětlila, že to jeho předchozí chování vnímají někteří jeho podřízení jako šikanu. Začal se zaměřovat na mě. Takže jsem s ním měla druhý pohovor, kde jsem mu vyznala, jak se cítím já, a že pokud to takhle půjde dál, budu nucena to řešit oficiální cestou. Navíc jsme zjistili, že nás i okrádá na finančních prostředcích, protože nám neproplácí například bezpečnostní přestávky, které jsou ze zákona…“ Popisuje Petra.
Všechno dál gradovalo a situace se vyhrocovala – nakonec našla jeden den uklízečka Petru v bezvědomí v kanceláři. Skončila v nemocnici a posléze na psychiatrii. Poslechněte si celý její příběh v přiloženém audiozáznamu.
Tenhle případ je návodem pro vás, obraťte se o pomoc proti šikaně včas – pomohou vám třeba v poradně na webu sikanavpraci.cz, v této poradně v současné době působí i Petra Lhotáková.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka