Pondělí: Svátek sousedů

29. květen 2017

Každý máme své sousedy a zpravidla ty, které jsme si nevybrali, ale nadělil nám je život sám. I když moudří by řekli, že si sousedy, na rozdíl od rodinných příslušníků, můžeš vybrat! Ať tak či onak, každý máme své sousedské zkušenosti a proč to někde klape a někde to prostě vůbec nejde... I o tom bude řeč v Noční lince.

Jaké máte sousedy? Vycházíte si vstříc? Trávíte spolu společný čas? Pomáháte si? Máte si ke komu doběhnout půjčit špetku soli či půl kila mouky, když vám zrovna dojde? Zalejí vám kytky, když jedete na dovolenou a dokonce u nich máte i své druhé klíče od bytu? Zkušenosti má každý z nás různé!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.