Plzeňská univerzita otevírá v Chebu a Weidenu nový studijní program. Výlet na Fichtelberg

23. únor 2024

Západočeská univerzita v Plzni v září otevře v Chebu nový vzdělávací program. Jde o výuku v oblasti managementu a digitálních technologií.

Částečně se bude učit v Chebu, částečně ve Weidenu. Vyučovacím jazykem bude angličtina a bude se klást velký důraz na praktické zkušenosti získávané přímo ve firmách.

Na projektu se podílela i Okresní hospodářská komora Karlovy Vary. Předsedu představenstva komory Tomáše Lindu jsme přivítali v Sousedech, abychom se zeptali nejen na vzdělávací program, ale i na další záležitosti týkající se česko-německých vztahů.  

Prostřednictvím kolegy z naší partnerské stanice MDR jsme se vydali na krušnohorský Fichtelberg, nejvyšší horu Saska. Právě tam na visuté lanovce se nedávno konala svatba.

autoři: Veronika Kindlová , Richard Šulko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.