Pečete doma z kynutého těsta? Iva Hüttnerová radí, jak uchovat kvásek
Pečení domácích kynutých koláčů, buchet, rohlíků a chleba je opět ve velké módě. Dnes mám pro vás tip, jak uchovat zbylý kvásek.
Pokud všechen kvásek nespotřebujete, nemusíte ho vyhazovat. Stačí jeden jednoduchý trik. Potřebovat budete jen trochu žitné mouky. Tu postupně přisypávejte ke zbylému kvásku, až bude úplně suchý a bude se drolit. Potom ho uzavřete do skleněné nádoby a uložte do lednice. Použít ho můžete bez obav ještě následující tři měsíce. Stačí ho jen oživit vlažnou vodou.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.