Pavel Kožíšek - kouzelník
Hostem Dopoledního expresu 31. března byl kouzelník a prezident Českého magického svazu a principál Divadla kouzel v jedné osobě Pavel Kožíšek. Slyšeli jste, jak dlouho trvá kouzelníkovi, než nacvičí nové číslo, proč je dobré občas se sejít s kolegy i jak je postaráno o kouzelnickou budoucnost v Čechách.
Manipulace s divákou pozorností, to je podle Pavla Kožíška podstatou práce kouzelníka. Dnes už je to pro nás zábava, ale vždy tomu tak nebylo, kouzelnické triky byly v historii používány i jako mocenské prostředky. Např. ve starých čínských chrámových obřadech velekněz využíval kouzelnické triky, aby vyvolal iluzi, že má nadpřirozené schopnosti.
Rádi byste se také nějakým trikům přiučili? Pokud vám nebude stačit povídání Pavla Kožíška, můžete třeba vyzkoušet některý z jeho on line kurzů.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka