Ochránci přírody kritizují protipovodňová opatření v Sasku

27. říjen 2013

Minulý týden všechna saská média zaujalo prohlášení ochránců přírody o dosavadních protipovodňových opatřeních. Označili je totiž za neúčinná a neodpovídající situaci.

Lepší než budování protipovodňových zdí nebo hrází v místech, kde povodně hrozí, by podle ochránců byly komplexnější postupy. Podle nich by se opatření měla dělat už například v oblasti pramenišť, dále snižovat průtok a v neposlední řadě také rozšířit oblasti označované jako záplavové zóny.

Letzte Woche beschäftigten sich fast alle Sachsen Medien mit der Erklärung der Naturschützer über die bisherige Hochwasserschutz –Maßnahmen. Sie haben diese als ineffizient und nicht zeitgemäß bezeichnet. Statt Flutmauern und Flussdeiche in den Überschwemmungsgebieten zu bauen, wären laut den Naturschützer komplexere Schritte besser. Die Maßnahmen sollen zum Beispiel schon in den Quellbereichen betrieben werden. Auch die Wasserführung müsse gesunken werden und nicht zuletzt wird eine Ausweitung der als Überflutungsflächen bezeichneten Gebiete gefordert.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.