Nový investor na Teplicku
Další dvě stovky pracovních míst mají vzniknout v průmyslové zóně u Krupky na Teplicku. Svojí továrnu tam chce na čtyřech hektarech postavit americká společnost NCH. Firma podniká chemickém průmyslu a v novém provozu bude vyrábět například čistící prostředky nebo suroviny pro kosmetiku.
Zástupci americké firmy podepsali smlouvu o budoucí smlouvě s developerskou společností, která průmyslovou zónu vybudovala. Část osmdesátihektarového pozemku, kde má podle odhadů najít práci přes dva tisíce lidí, je už obsazená. Zatím nejvýznamnějším investorem je belgická firma Knauf, která letos na třiadvaceti hektarech začne stavět továrnu na výrobu skelné vaty. Německá společnost Autokabel, která svoji halu Krupky postavila jako první, chce provoz zahájit v červenci.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Svobodu projevu máme, bezbřehá by být neměla, myslí si většina Čechů. Souhlasí s omezeními kvůli bezpečnosti
-
Služebákem do Dánska na MS v hokeji a řízení dvou aut naráz. Co předcházelo konci šéfa vyhlášené školy
-
Černínský palác jde proti vlastnímu člověku. Vymáhá po něm miliony korun, které inkasoval na misi
-
Nábor influencerů, vyhazov expertů. Na MŽP je chaos, bezvládí a nejistota, popisuje novinářka