Nové operační sály by měly do konce roku mít nemocnice v Ústí, Děčíně a Chomutově
10. leden 2023 09:25
Do konce letošního roku chce Krajská zdravotní dokončit velké stavby v ústecké, chomutovské a děčínské nemocnici.
V Chomutově a Děčíně vznikají nové operační sály a urgentní příjmy. V ústecké Masarykově nemocnici budují stavbaři novou kardiochirurgii a operační sály.
Výstavba všech tří pavilonů vyjde na miliardy korun. „Jedná se o investice v celkové částce zhruba tři miliardy korun. Stavby budou dokončeny ke konci roku 2023, zdravotnickou technikou pak mohou být vybavovány ještě v průběhu roku 2024,“ přiblížila mluvčí krajské zdravotní Jana Mrákotová.
Zhruba 800 milionů korun získala krajem vlastněná firma na výstavbu nových pavilonů z evropských fondů.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
OVĚŘOVNA: Přední disidenti jako spolupracovníci StB? ‚Seznam není pravý, byli naopak sledovaní,‘ říká historik
-
Zaorávání toxických látek z odpadů do zemědělské půdy, popisuje v interní zprávě novou hrozbu vnitro
-
Ukrajina jako přidružený člen Unie? Jde o symboliku a politický signál, ale je to nedomyšlené, říká politolog
-
Tým Havlovy knihovny navrhuje stažení výpovědí a nabízí Havlové spolupráci. Chtějí konec Sedláčka